Kremacja kota Szczecin to dość powszechny wybór po śmieci naszego pupilka. Jest to nie tylko rozsądne pod względem ekonomicznym, ale również przyjazne dla środowiska i praktyczne. Co więcej, właściciel zwierzęcia może zabrać ze sobą prochy kota, które będą swego rodzaju pamiątką. Nie da się ukryć, że podjęcie decyzji o uśpieniu zwierzęcia nie należy do najłatwiejszych, jednakże w niektórych sytuacjach jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, aby zminimalizować cierpienie przyjaciela.
W jaki sposób znaleźć możliwie najlepsze krematorium? Czym jest uroczystość pożegnalna przed kremacją? Jakie rodzaje kremacji możemy wyróżnić? Jaki jest całkowity koszt kremacji kota? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
W jaki sposób znaleźć możliwie najlepsze krematorium?
W praktyce wyróżnić możemy przynajmniej kilka sposobów na to, by znaleźć odpowiednie krematorium dla zwierząt w naszej okolicy. Jednym z nich jest zwrócenie się do weterynarza z prośbą o jakąś rekomendację. Często tacy specjaliści korzystają z tego typu usług, w konsekwencji są doskonale rozeznani w tym zakresie. Co więcej podpowie nam, jakich lokalizacji w sposób szczególny powinniśmy unikać. Weterynarze z reguły są doskonale zaznajomieni z branżą lokalną i posiadają wiedzę na temat firm, które mają lepszą bądź gorszą reputację. Właściciele pupilków w wielu przypadkach zastanawiają się nad tym, gdzie przechowywać urnę z prochami. Jedną z możliwości jest stworzenie domowej ekspozycji ze zdjęciem kotka i najlepszą zabawką. Istnieje również możliwość kupienia biodegradowalnych urn. Wówczas otwiera się nam droga zakopania urny w okolicach krzewu lub drzewa. W ten sposób stworzymy sobie miejsce spoczynku dla naszego zmarłego zwierzęcia. Niekiedy istnieją również specjale wnęki na kolumbaria, które występują z reguły na cmentarzach dla zwierząt.
Czym jest uroczystość pożegnalna przed kremacją?
Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że indywidualna kremacja kota w Szczecinie w krematorium Anima Eden odbywa się w specjalistycznych krematoriach dla zwierząt. Możliwe jest połączenie jej z uroczystą ceremonią, w której możemy uczestniczyć sami, a także nasi najbliżsi. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zebrania prochów naszego pupila i przechowywanie ich w urnie. Takowa może zostać zakopana w ogrodzie lub przechowywana w domu- w zależności od indywidualnych preferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prochy rozsypać w miejscu, które było jednym z ulubionych naszego zwierzęcia. Decydując się na ceremonię pożegnalną, będziemy mieć do wyboru kilka możliwości w celu spersonalizowania czasu pożegnania. Proces spalania może trwać nawet dwie godziny. Na sam koniec otrzymamy prochy kotka razem z tabliczką pożegnalną i numerem identyfikacyjnym. Co prawda urnę można kupić bezpośrednio na miejscu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić ją z wyprzedzeniem, w konsekwencji cena będzie niższa. Zamawiając taki przedmiot za pośrednictwem Internetu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet połowę kwoty.
Jakie rodzaje kremacji możemy wyróżnić?
Kremacja komunalna jest zupełnie taka, jak wybrzmiewa jej nazwa. W praktyce oznacza ona, że nasz pupil zostanie skremowany razem z innymi zwierzątkami. Taka możliwość jest wybierana przez mniej przywiązanych właścicieli, bowiem oznacza ona, że nie będziemy w stanie otrzymać prochów pupila. Kolejna kremacja to kombinacja innych połączonych w jedność. W tym przypadku w tym samym okresie czasu w jednej spalarni będą znajdować się również inne zwierzątka. Różnica jednak polega na tym, że pomiędzy pupilkami umieszcza się przedmioty, co umożliwia otrzymanie oddzielnych szczątków.
Najlepszym rozwiązaniem jest jednak prywatna kremacja. Decydując się na nią, możemy stać się świadkami prywatnej kremacji. Kot zostanie umieszczony w pojemniku do spopielania, w konsekwencji nie ma możliwości, że prochy ulegną wymieszaniu. Jak jednak w praktyce wygląda proces kremacji? Otóż pod wpływem intensywnego ciepła materia organiczna odparowuje i jest redukowana do popiołu i kości. Wszelkie metale, które znajdowały się na zwierzęciu, są usuwane ręcznie bądź za pośrednictwem specjalistycznego magnesu. Pozostałe szczątki rozdrabnia się do proszku ziarnistego, który znacząco przypomina piasek w białym bądź szarym kolorze.
Jaki jest całkowity koszt kremacji kota?
Pozostaje jeszcze jedna, dla wielu kluczowa kwestia. Ile tak właściwie wyniesie nas koszt całościowy kremacji. Otóż koszt takiej usługi w przypadku kota, który waży maksymalnie 5 kilogramów, wynosi od 400 do 500 zł. Jeśli chodzi o koszt kremacji nieco większego zwierzęcia, do 10 kilogramów, to wynosi średnio do 1000 zł. Kolejna opłata, która powinna być wzięta pod uwagę, to cena pojemnika. Mowa oczywiście o urnach, w której przechowywane są prochy. Trudno jest jednocześnie wskazać ich wartość, bowiem jest to zależne od tego, na jaki ich rodzaj się zdecydujemy. Mogą to być zwykłe słoiki lub inne pojemniki, które są wysoce zdobione.