Ciekawe blogi literackie – które warto zajrzeć? Dla wielu osób czytanie jest bardzo przyjemnym hobby, które pozwala w spokoju odpocząć i oderwać się od codzienności. Obecnie istnieje wiele różnych gatunków oferujących dzieła o różnej jakości. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego tytułu, warto wiedzieć, co na ten temat mają do powiedzenia inni.
Dobrym pomysłem może być odwiedzenie ciekawych blogów literackich, które zyskują na popularności w Polsce. Które z nich warto odwiedzić? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Wszechświat książek
Jedną z naszych propozycji jest blog literacki „Wszechświat książek”. Wiele osób ma poważne pytania dotyczące tego, którą książkę przeczytać w danym momencie. Książkę możemy kupić „na ślepo”, mając nadzieję, że jej ciekawy opis również ma coś wspólnego z wielkimi umiejętnościami autora/pisarza. Ale jeśli chcemy bardziej zweryfikowanych nagłówków, wspomniany blog wydaje się niemal idealny. Dostarcza czytelnikom recenzji wielu różnych dzieł literackich. Posortuj każdą książkę w zabawny sposób według autora i tytułu, aby każdy znalazł to, czego szuka. Dużym udogodnieniem w tym przypadku jest możliwość przeczytania wywiadów z autorami. Wtedy możemy czytać książkę z nieco innej perspektywy. Ponadto przedstawia ciekawe wyzwania związane z wdrażaniem osobistego czytania.
Krytycznym okiem
Naszą kolejną propozycją jest blog literacki Jarosława Czechowicza „Krytyczne oko”. To jedno z tych miejsc, które powinni regularnie odwiedzać prawdziwi miłośnicy literatury, którym zależy na najciekawszych książkach napisanych w bardzo dobrym stylu. Wspomniany blog jest prowadzony przez kompetentnego autora, który nie tylko pisze własny tytuł, ale także regularnie czyta inne ciekawe książki. Jarosław Czechowicz swoje pierwsze stanowisko zaczął pisać w sierpniu 2007 roku, dzięki czemu ma duże doświadczenie w branży. Recenzje napisane przez właścicielkę bloga „Krytycznym okiem” są bardzo profesjonalne, wyważone i przemyślane. Ekspertów nie pociąga ani ładna okładka, ani sukces kampanii marketingowej danego wydawnictwa. Uczciwe i wnikliwe recenzje sprawiają, że blog Czechowicza mimo lat istnienia wciąż cieszy się popularnością. Autor ma nie tylko stronę internetową, ale także profil na Facebooku, na którym również możemy znaleźć wiele ciekawych materiałów.
Parapet literacki
Warto wspomnieć o tym blogu, prowadzonym przez Aleksandrę Pasek, a stacjonującym pod nazwą „Balustrady Literackie”. Autorka zajmuje się konstruowaniem nowych wpisów w stosunkowo krótkim czasie, ale wydaje się, że jest szybko wschodzącą gwiazdą. jak to możliwe? Cóż, około 3 lata temu blogerka po raz pierwszy zdecydowała się na publikowanie treści w sieci, ale jej publikacje stały się dziś bardzo popularne. Nie jest to jednak zaskakujące, skoro na Literackim Parapecie znajdziemy ciekawe i nietypowe wpisy, ciekawe zdjęcia i niezwykle trafny, merytoryczny i przemyślany komentarz.
Ostatnio popularność zyskał blog o nazwie „Książki, które czytałem”. To strona w 100% poświęcona najlepszej literaturze. Autor rozważa tam różne wrażenia związane z wieloma różnymi rodzajami prac. Największą zaletą powyższych stron jest to, że możesz znaleźć pozycje w kolejności alfabetycznej lub według rodzaju – w zależności od osobistych preferencji. Istnieje również kategoria dla najlepiej sprzedających się przedmiotów sezonu. Ciekawym udogodnieniem są fragmenty wywiadów, które zostały napisane do kilku autorów.
Lecturalia
Ostatnim blogiem, który przedstawimy w tym artykule, jest Lecturalia. Jeśli szukasz strony internetowej napisanej wciągającym językiem, która zadaje wiele interesujących pytań, jest to strzał w dziesiątkę. Dziś Lecturalia można postrzegać jako literacką sieć społecznościową i społeczność czytelników. Istnieje wiele dobrze napisanych recenzji książek, często zachęcających do zakupu lub przeczytania wybranych pozycji. Oczywiście ogromnym atutem jest duża ilość różnych treści, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie to, czego szuka. Dostępne są również streszczenia wielu książek. Na tej podstawie możemy uzyskać podstawowe informacje o autorze, a także dotychczasowe nagrody za wybrane przez nas książki.
Żródło wiedzy : |
https://www.sentinels.pl/ciekawe-blogi-o-ksiazkach/ |
https://www.pilicka.net.pl/jakie-dobre-blogi-ksiazkowe-warto-odwiedzic/ |
https://www.banae.pl/blog-dla-nastolatkow-o-czytaniu/ |