Bardzo często zdarza się, że w dolnych partiach ciała u kobiet odkłada się tkanka tłuszczowa, wyglądająca nieestetycznie. Złogi tłuszczu najczęściej pojawiają się na zewnętrznych częściach ud i – co najważniejsze – nazywa się je bryczesami. Ciężko je zredukować ćwiczeniami oraz dietą, dlatego też w wielu przypadkach zadowalające efekty przynieść mogą tylko i wyłącznie specjalistyczne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej https://holisticclinic.pl/oferta/forever-young-bbl-fotoodmlodzenie/. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Czym są bryczesy?
Nie da się ukryć, że budowa sylwetki kobiecej jest bardzo specyficzne. Szczególnie, jeśli chodzi o miejsce odkładania się tkanki tłuszczowej po zewnętrznej części ud. Tworzą się tam tak zwane bryczesy, czyli nieestetyczne wałeczki, zaburzające proporcje ciała. Tłuszcz w tym miejscu jest bardzo oporny na diety oraz aktywność fizyczną. O ile istnieje możliwość stosowania specjalnych ćwiczeń, to jednak nie na każdego one działają. Mają za zadanie pobudzać mięśnie nóg, a jednocześnie modelować kończyny dolne. Wśród wspomnianych ćwiczeń wymienia się między innymi przysiady, skakanie na skakance, jazdę na rowerze oraz nożyce. Nie zawsze jednak na bryczesy takie rozwiązania działają. Efekty są niejednokrotnie bardzo mizerne.
Różne metody pozbycia się bryczesów
Bryczesy – zamiast ćwiczeń – można zlikwidować za sprawą nieco bardziej radykalnych metod. Są one o wiele bardziej skuteczne i nie trzeba martwić się nieestetycznym wyglądem swojego ciała ani katować żmudną aktywnością fizyczną. Co zatem można jeszcze zrobić?
Mezoterapia
Ogromną skutecznością w pozbywaniu się bryczesów cieszy się między innymi mezoterapia, zabieg z zakresu medycyny estetycznej. To zabieg, który polega na iniekcji pod skórę cienkiej igły specjalnego preparatu, nowoczesnej substancji, mającej na celu redukcję tkanki tłuszczowej w określonym miejscu. Płyn ten wychwytuje jony żelaza, które odkładają się między komórkami i przyspiesza jednocześnie proces utleniania lipidów.
Mezoterapia przywraca dawną sprawność błon komórkowych oraz poprawia mechanizmy naprawcze tkanek. Oprócz tego, rozbija komórki tłuszczowe i hamuje rozwój cellulitu. Wspomniana substancja nie ma jednak właściwości odchudzających – działa ona przeciwobrzękowo, dzięki czemu istnieje możliwość utraty kilku centymetrów w zewnętrznej strony ud i likwidacji bryczesów. Mezoterapia jest również stosowana w przypadku nieestetycznych wałków na brzuchu, ramionach czy biodrach. Warto nadmienić, że efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale ostateczna ich ilość oraz częstotliwość zależy od indywidualnych predyspozycji.
Mezoterapii nie przeprowadza się u osób, które zmagają się między innymi z niewyrównaną cukrzycą, stosują leki obniżające krzepliwość krwi oraz mają stany zapalne skóry.
Lipoliza iniekcyjna
Bryczesy można również zlikwidować za pomocą drugiego zabiegu, czyli lipolizy iniekcyjnej. W tym wypadku stosuje się preparat Dermaheal LL, który posiada działanie zarówno antycellulitowe, jak i lipolityczne. Jest on podawany w określone partie ciała poprzez iniekcję. Wnika on w ten sposób w głębsze warstwy skóry, w związku z czym działa bardzo skutecznie. Płyn ten redukuje komórki tłuszczowe, napina skórę oraz rozbija cellulit. Dzięki temu staje się ona bardziej sprężysta.
Efekty również i w tym przypadku są widoczne już po pierwszym zabiegu. Aby jednak uzyskać lepsze rezultaty, należy stosować się do zaleceń lekarza. Niejednokrotnie może okazać się, że niezbędne będzie wykonanie większej ilości zabiegów. W trakcie fazy intensywnej wykonuje się cztery terapię co dwa lub trzy tygodnie, a później – aby podtrzymać efekty – dwie lub trzy serie w roku.
Ćwiczenia na bryczesy
Wiele osób obawia się zabiegów z medycyny estetycznej https://holisticclinic.pl/prawa-pacjenta/, dlatego starają się stosować ćwiczenia. Wśród nich wymienić można między innymi skakanie na skakance. Każdego dnia wystarczy poświęcić aktywności fizycznej zaledwie piętnaście minut.
Pierwsze ćwiczenie to przysiad sumo. Należy przyjąć pozycję stojącą i rozstawić stopy szerzej, niż szerokość bioder. Biodra należy nisko opuścić i ugiąć kolana. Kąt między udami a łydkami powinien wynosić 90 stopni. Podczas tego ćwiczenia powinniśmy czuć napięcie mięśni ud oraz pośladków. Należy wykonać w jednej serii około dwudziestu takich przysiadów.
Często spotykanym jest też ćwiczenie polegające na przyciąganiu kolan do klatki piersiowej w pozycji leżącej. Należy położyć się na plecach i zgiąć nogę w kolanie, a następnie przyciągnąć je do klatki piersiowej. Następnie należy opuścić nogę do podłoża. Ten ruch wykonujemy drugą nogą. Na każdą kończynę należy powtórzyć piętnaście przyciągań.
Chociaż efekty nie są widoczne natychmiast, konieczne jest regularne wykonywanie ćwiczeń przez dłuższy czas. Pierwsze zmiany można zauważyć po upływie około jednego miesiąca. Aktywność fizyczna pozwala na spalanie tłuszczu po zewnętrznej stronie ud, ujędrnia skórę i redukuje cellulit. Wystarczy poświęcić każdego dnia około jednego kwadransa na taką rozgrzewkę. To jednak rozwiązanie dla nieco bardziej cierpliwych. Osoby chcące widzieć efekty natychmiast, powinny wybrać specjalne zabiegi.