Słowiński Park Narodowy nieopodal miejscowości Rowy

Standard

Mieszkańcy miejscowości Rowy mogą czuć się bardzo wyróżnieni ze względu na jej położenie. Nie tylko znajduje się ona nad otwartymi wodami Morza Bałtyckiego, ale w dodatku niedaleko Parku Narodowego. Jest to więc miejscowość pełna malowniczych krajobrazów.

Ta malowniczość, którą można podziwiać oraz, w otoczeniu której się tak wspaniale wypoczywa, dostępna jest dla każdego, nie tylko dla mieszkańców Rowów. Miejscowość ta w dużym stopniu żyje z turystyki. Nie można było nie wykorzystać tak dogodnego położenia. Nie tylko zadbano o to, by plaże były czyste i szerokie, ale jest tutaj różnorodna baza noclegowa (witryna meteor) oraz wiele restauracji pełnych smakowitych potraw. Noclegi to zarówno ośrodki wypoczynkowe, hotele i pensjonaty, jak i kwatery prywatne. Każdy znajdzie coś bez względu na oczekiwany standard oraz zasobność portfela.

Warto tu przyjechać w równym stopniu dla pięknych plaż, co dla Słowińskiego Parku Narodowego, który jest bardzo wyjątkowym miejscem. Parki zostają ustanowione po to, by chronić piękno krajobrazu, roślinność oraz zwierzęta znajdujące się na określonym obszarze. Ten ciągnie się aż do Łeby. Jedną z największych jego atrakcji są wydmy. Z tym że nie leżą one w miejscowości Rowy, ale już w Łebie. Warto jednak je zobaczyć. Po tej pięknej przestrzeni, w której króluje przyroda oraz morze, można poruszać się pieszo albo rowerem. Nie można chodzić, gdzie się chce. Jak to w miejscu pod ochroną, są wyznaczone miejsca i trasy. Tak wielu turystów trafia do tego parku co roku, konieczne są więc pewne środki do zapewnienia bezpieczeństwa temu obszarowi. Oznacza to poddanie się pewnym rygorom, zasadom, ale za to można podziwiać przepiękną przyrodę. Do parku poza wydmami należą także jeziora, łąki i lasy. Jest też mnóstwo roślin i sporo gatunków zwierząt.

Nie można być w Rowach i nie wejść na teren Słowińskiego Parku Narodowego. Jest ważną częścią tej miejscowości i jedną z jej najwspanialszych atrakcji. To miejsce jest piękne i bardzo rozległe. Przy czym jest różnorodność, bo i jest morze, i jeziora, łąki i piaski. To wspaniałe miejsce dla każdego, kto lubi piesze wędrówki wśród pięknych widoków. By zachęcić, można też dodać, że morze, jeziora i lasy to bardzo zdrowe otoczenie dla człowieka i idealnie sprzyjające relaksowaniu się.

2 thoughts on “Słowiński Park Narodowy nieopodal miejscowości Rowy

  1. roszpunka

    W poprzednie wakacje brakło nam czasu na zwiedzenie całego parku, ale w tym roku zamierzamy to nadrobić, oby tylko pogoda dopisała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>