Przewodnik po Sopocie

Standard

Zalecenie, aby w Sopocie używać przewodnika jest mocno przesadzone lub mówione z ironią. Tego typu ułatwienia są potrzebne dla miast, w których są 3 atrakcje na krzyż i trzeba pędzić z jednego końca na drugi, aby coś zobaczyć. Tutaj jest to zbędne. Dlaczego? Ponieważ na każdym kroku mamy tu jakąś atrakcję, dlatego nie musimy się wczytywać i intensywnie ich poszukiwać. Mimo to dobrze jest obrać plan wycieczki i dnia, aby zobaczyć jak najwięcej miejsc i atrakcji. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą wygodne buty i aparat fotograficzny. Dużym ułatwieniem jest fakt, że większość hoteli i noclegów Sopotu (➦) w standardzie ma całodobowe wyżywienie, dlatego też nie musimy biegać po mieście i stać w kolejkach, aby zjeść obiad. Po prostu jemy rano syte śniadanie i wyruszamy w trasę. Bez obaw – do bazy hotelowej podczas zwiedzania będziemy mieć maksymalnie 3 kilometry – idealna odległość na spacer.

Zaczynamy więc od morza, plaży oraz tego z czego słynie to miasto – sopockiego molo (➦wikipedia.org/wiki/Molo_w_Sopocie). Od pewnego czasu jest ono unowocześniane i wydłużane. Obecnie jest to jedno z najdłuższych i najokazalszych pomostów w Europie. Gdyby mógł się spersonalizować i podliczyć tantiemy za ilość filmów i teledysków, w których wziął udział przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia, to naprawdę zgarnąłby niezłą sumę. Kiedy opuścimy molo to udajemy się na deptak. Tutaj mamy to, co możemy spotkać na deptaku – mnóstwo ludzi, knajp, restauracji i tutejszych typowych dla bałtyckiego miasta atrakcji i usług. Kiedyś miejsce to było wielkim targowiskiem i ośrodkiem tutejszej handlowej gospodarki. Później stało się atrakcją turystyczną i tak już zostało. Nie ma sensu zmieniać czegoś, co doskonale funkcjonuje, władze miasta również tak uważają. Mamy tu również w pobliżu kino i teatr – czyli wszystko pod ręką. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest Krzywy Domek. Wzbudził on tyle sympatii, że inne miasta również zaczęły takie tworzyć, jednak nic nie jest w stanie osiągnąć popularności pierwowzoru, mimo usilnych prób. Krzywy domek znajduje się na ulicy Haffnera. Nieopodal deptaku znajduje się latarnia, która nie jest jedną z najwyższych w kraju, jednak mamy w niej możliwość wejścia na szczyt i podziwiania widoków tutejszej okolicy. Nie wszystkie bałtyckie latarnie mają możliwość wejścia na górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>