Ostoja radosnej zieleni – Krasnobród

Standard

Miejscem, do którego Was dzisiaj zabieramy jest Krasnobród. Czy jest to popularna miejscowość wypoczynkowa? I tak, i nie. Turyści bardzo chętnie odwiedzają to miasteczko, jednak na szczęście nie spotkamy tutaj tłumów turystów, powodujących uczucie ścisku.

Krasnobród leży w województwie lubelskim na Roztoczu Środkowym. Przez liczące niewiele ponad trzy tysiące mieszkańców miasto przepływa malownicza rzeka Wieprz. Wzdłuż jej brzegu znajduje się wiele niewielkich, ale niezwykle urokliwych jezior. Nad największym z nich – zalewem w Krasnobrodzie znajduje się popularne kąpielisko z całkiem sporą, piaszczystą plażą.

Na Roztoczu jedną z największych atrakcji stanowią spływy kajakowe. Umożliwiają je odpowiednia rzeźba terenu oraz stosunkowo płytkie i dość leniwe rzeki. Tak więc, nie martwcie się, jeśli nie umiecie pływać – z pewnością nie utoniecie w nich. Spływ może być weselszy, gdy wybierzemy się większą grupą razem z przyjaciółmi lub najbliższą rodziną. Największą popularnością cieszą się spływy Wieprzem oraz rzeką Tanew. Spływy po pierwszej z tych rzek ciągną się, aż do słynnego i urokliwego Szczebrzeszyna. Oczywiście trasy mają różne stopnie trudności, dlatego warto wcześniej zapytać o nie na miejscu i wybrać odpowiedni spływ. Tanew jest zdecydowanie dłuższą rzeką, na której znajduje się ponad osiemdziesiąt kilometrów różnych spływów. To doskonały sposób, aby podziwiać piękno polskiej przyrody na Roztoczu. Taki rejs działa z pewnością kojąco zarówno na nasze ciało jak i duszę.

Krasnobród może się także pochwalić całkiem pokaźną bazą noclegową (noclegi Krasnobród z meteora). Znajdziemy tutaj chyba wszystkie możliwe formy nocowania, począwszy od pól namiotowych, a skończywszy na komfortowych hotelach. Dużą popularnością cieszą się także agroturystyki. Polecamy z całego serca to piękne miasteczko. Z pewnością skradnie twoje serce i będziesz chciał tu znów powrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>