Kłodzko i okolice

Standard

U podnóża Gór Bardzkich, w paśmie górskim w Sudetach, w Kotlinie Kłodzkiej rozwinęło się piękne, bogate w historie, zabytki i wiele atrakcji miasto turystyczne – Kłodzko. Dzięki swojej historii i położeniu zaczęło rozwijać się jako miasto turystyczne, właśnie dlatego możemy {tutaj} znaleźć wiele miejsc noclegowych, hotele, pokoje czy też schroniska, które oferują przyjezdnym dogodne ceny za naprawdę dobre, wysokie standardy. Oprócz podstawowych udogodnień oferują dostęp do telewizji, Internetu, możliwość korzystania z miejsca na grill, ognisko, parkingi strzeżone, bezpłatne, korzystanie z sprzętu. Baza noclegowa jest rozlokowana w atrakcyjny sposób, dlatego umożliwia turystom spędzanie czasu w aktywny sposób.

Nie da się ukryć – Kłodzko i okolice sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi – góry, stoki narciarskie w Zieleńcu, Jamrozowej Polanie, Czarnej Górze, trasy narciarstwa biegowego w Szczelińcu Wielkim wycieczki rowerowe szlakami (czerwonym, niebieski, zielony, żółty, czarny), żółty szlak turystyczny prowadzący do Góry Kłodzkiej, a także duża liczba zabytków i ościenne miejscowości bogate w piękne, stare zabytki i pomniki przyrody zmuszają przyjezdnych do aktywnego, zdrowego wypoczynku. Turyści znajdą tu Twierdze Kłodzką, która umożliwia poznanie życia pruskich żołnierzy, istnieje możliwość przebycia podziemnej trasy turystycznej. Wato przyjechać także na Dni Twierdzy Kłodzkiej, gdzie głównym punktem programu jest rekonstrukcja bitwy. Warto wybrać się również do Muzeum Ziemi Kłodzkiej, zobaczyć także parki, które powstały w dawnej fosie.

Dla bardziej wymagających w bliskim sąsiedztwie znajduje się Polanica- Zdrój, miejscowość uzdrowiskowa, Wambierzyce – gdzie znajduje się Ruchoma Szopka, a także bazylika przed którą znajdują się 33 schody, Ząbkowice Śląskie, a także w oddalonej o ponad 40 kilometrów Kudowie- Zdroju znajduje się Kaplica Czaszek, która robi ogromne wrażenie na zwiedzających. W samym Kłodzku warto zatrzymać się na dłużej, gdyż oprócz wymienionych wcześniej atrakcji, warto także wspomnieć o licznych zabytkach sakralnych- klasztor i kościół OO. Franciszkanów, Kościół Wniebowzięcia NMP, most św. Jana, 400-letni cis na Jurandowie, ratusz z końca XIX wieku z renesansową wieża, Park Przyjaciół Wojsk Górskich, Park Sybiraków i wiele innych atrakcji. Warto wspomnieć też o imprezach organizowanych w Kłodzku. W maju odbywają się dni Kłodzka, w sierpniu Dni Twierdzy Kłodzkiej, Kłodzkie Wieczory Muzyki Organowej trwające od kwietnia do października, Święto Ulicy Daszyńskiego oraz Open Sumer Festiwal, podczas której oprócz możliwość wysłuchania kapel z regionu organizowane są zawody rowerowe. Kłodzko to miasto, gdzie nikt się nie będzie nudził, dobrze działająca baza noclegowa umożliwia turystom na spędzenie udanego wypoczynku, za nie wygórowaną cenę w bardzo dobrym, zdrowym klimacie, gdzie jest wiele do zobaczenia, a nie do opowiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>