Gastronomia w Kątach Rybackich

Standard

Jadąc nad morze na wymarzone wakacje, oczekujemy, że zastanie nas piękna pogoda, komfortowa kwatera i smaczne wyżywienie. Na pogodę niestety nie mamy wpływu, choć i w czasie deszczu, jeśli zabierzemy ze sobą przewodnik i stosowne ubranie możemy dalej cieszyć się wakacjami. Co do zakwaterowania, to warto wybrać je stosunkowo szybko, bowiem wówczas mamy zdecydowanie większy wybór, a niejednokrotnie możemy liczyć na niższe ceny. W kwestii gastronomii planowanie wcale nie jest tak łatwe, choć możemy zdecydować się na wyżywienie w cenie pokoju, ale takie wyjście nie spełnia zazwyczaj naszych oczekiwań. Jest bowiem monotonne i niskiej jakości, a do tego nie uwzględnia naszych preferencji czy stosowanych diet. Drugą opcją jest samodzielne przygotowywanie posiłków, jednak chyba nie po to przyjechaliśmy nad morze, by marnować czas na gotowanie. Obowiązki zostawmy w domu, a sami korzystajmy z usług innych – to przecież zdarza się tylko raz w roku. Kolejną opcją jest stołowanie się w lokalnych knajpach – by wybrać te najlepsze nie uzależniajmy naszego wyboru od najwyższych cen. To tak nie działa. Kierujmy się raczej opiniami innych i obserwujmy, gdzie pozostali turyści się stołują. Raczej unikajmy pustych restauracji – zazwyczaj są takie nie bez powodu. Warto też przejrzeć opinie w internecie lub po prostu zapytać tubylców, gdzie polecają wybrać się na smaczny obiad.

Kąty Rybackie to mała wieś w województwie pomorskim, w gminie Sztutowo. Swoją dobrą opinię zawdzięcza głównie lokalizacji między dwoma akwenami wodnymi – Zatoką Gdańską i Zalewem Wiślanym. To niezwykła możliwość stawiania pierwszych kroków w sportach wodnych czy zwiedzania okolicy z pokładu jachtu. To jednak nie wszystko, bowiem kurort ten posiada ogromną wartość historyczną, którą świetnie przekaże nam dobry przewodnik, podczas oglądania licznych zabytków.

Oferta noclegowa w Kątach Rybackich jest świetnie rozlokowana, a nocleg to wydatek rzędu 40 złotych. Polecane restauracje zazwyczaj znajdują się blisko plaży i ośrodków wypoczynkowych, co jest dużym udogodnieniem dla turystów. Dobrą opinią cieszą się przede wszystkim restauracja Jantarowa oraz Grilland. Obie knajpy przyciągają świeżą rybą za niewygórowane pieniądze, a to idealne połączenie. Pamiętajmy, że udane wakacje w dużej mierze zależą od naszych przygotowań, dlatego tak ważne jest, by nakreślić sobie plan wypoczynku w każdym aspekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>