Dzika Krynica Morska

Standard

Krynica Morska to nadmorska miejscowość, która przyciąga do siebie rzeszę turystów szczególnie podczas lata.To tutaj Polacy spędzają swoje wolne chwile ciesząc się wszystkimi atutami miasta. Szeroka baza noclegowa (więcej), gastronomiczna i handlowa zapewnia wszystkim wczasowiczom maksimum korzyści.

Co roku zazwyczaj w okresie sierpnia odbywa się tu Święto Pieczonego Dzika. Ta impreza już na stałe wpisała się w tradycję miasta czyniąc ją niezwykle popularną. Na placu przy molo gromadzi się mnóstwo mieszkańców i jeszcze więcej turystów. Na ten imprezie można przede wszystkim kupić piękne obrazy malowane na desce, biżuterię z kamieni naturalnych i nie tylko, można zbudować własny latawiec, poznać odgłosy ptaków Mierzei Wiślanej, porozmawiać o ochronie przyrody z przedstawicielami WWF, sprawdzić jak wygląda wnętrze wozu strażackiego i zjechać z wielkich dmuchanych zjeżdżalni oraz dużo dużo innych rzeczy. Nie sposób wszystkiego zliczyć i wymienić. W tym dniu nie da się nudzić. Wielość atrakcji i różnorodność a także ciekawość wszystkiego sprawia, iż chce się jeszcze więcej. Kryniccy strażacy serwują tradycyjną grochówkę oraz bigos i zupę z dyni. Jak zawsze a tego typu imprezach jeśli chodzi o serwowanie żywności wygrywa grochówka. Dodatkowo na scenie, która stoi na środku placyku, podziwiać można wiele występów takich jak pokazy tańca, karaoke, pokazy cyrkowe oraz kabaretowe. Głównym punktem imprezy jest pieczenie dzika, więc każdy czeka na swoją porcję, do której dodatkowo dostaje gulasz, chleb ze smalcem oraz ogórka. Taka kompozycja powala na nogi każdego uczestniczącego w tym wydarzeniu turystę.

Wieczorową porą, gdy każdy najadł się do syta, na gości czeka pokaz sztucznych ogni, które nad brzegiem morza rozświetlają niebo wszystkimi kolorami tęczy a po pokazie następuje huczna zabawa w rytmach muzyki znanych wykonawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>