Dlaczego warto przyjechać do Niedzicy?

Standard

Urocza wieś letniskowa Niedzica jest położona u stóp gór Cisówki i Hombarku. Malownicze szczyty Pienin Spiskich zapewnią nam niepowtarzalne doznania estetyczne. Niesamowite walory przyrodnicze to nie jedyna zaleta Niedzicy. Czeka tutaj na nas szeroka baza noclegowa oraz liczne fascynujące atrakcje turystyczne.

Zamek Dunajec w Niedzicy powstał prawdopodobnie już w średniowieczu. Położony na wapiennej skale nad Jeziorem Czorsztyńskim stanowi niesamowity widok. Wstęp na zamek jest możliwy. Dostępny jest także nocleg w jego komnacie. Średniowieczna warowania wiąże się z ciekawą historią. Kryje także wiele legend i opowieści, które z pewnością poznamy odwiedzając to miejsce. Warto udać się do zapory i elektrowni, gdzie przewodnik opowie nam wiele ciekawostek i oprowadzi po pomieszczeniach technologicznych. Budowa obiektu wśród pięknej przyrody Pienin wymagała zastosowania wielu zabezpieczeń i środków ostrożności. Zadbano więc o to, aby flora i fauna nie ucierpiały z powodu sąsiedztwa elektrowni i zapory.

Przepiękne Jezioro Czorsztyńskie jest dziełem ludzi. Nie jest to naturalny zbiornik, niemniej jednak doskonale wpisuje się w tutejszy krajobraz i dodaje mu sporo uroku. Okolica jest lubiana przez wielu turystów odwiedzających Pieniny. Nic dziwnego, gdyż widok zapiera dech w piersiach. Niesamowitą zaletą tego miejsca jest bez wątpienia możliwość udania się w rejs statkiem. Piękne krajobrazy możemy podziwiać z bliska. Rejs zapewni nam moc wrażeń estetycznych. Być może dostrzeżemy nie tylko piękną florę, ale także przedstawicieli fauny. Statek może przetransportować nas na Zamek Dunajec, a także do Zamku w Czorsztynie. Obecnie możemy oglądać tylko ruiny tego obiektu. Liczne tabliczki pomogą nam odtworzyć w głowie obraz warowni. Spacer po kątach zamku z pewnością będzie wyjątkowy. Ruiny sąsiadują z pięknymi terenami Pienińskiego Parku Narodowego. Z obiektu rozlega się doskonały widok na Zalew Czorsztyński, zaporę, Zamek Dunajec oraz Spisz. Jakie niedzickie noclegi są dostępne dla ciekawskich turystów? Znajdziemy tutaj liczne pensjonaty, pokoje gościnne oraz hotele, są także eleganckie wille i apartamenty z widokiem na Pieniny. Z pewnością warto przyjechać do Niedzicy, by poznać liczne uroki tego malowniczego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>