Ciekawe miejsce na mapie Polski – Konin

Standard

Poznaliśmy ostatnio piękne, przepełnione wyjątkową atmosferą miasto Bydgoszcz [tutaj: http://wseia.edu.pl/magiczne-miasto-bydgoszcz-704/]. Zwiedzając Polskę, czasami jednak można natrafić na opinię o miastach, które są historycznymi polskimi grodami, niewartymi uwagi, że są szare, brudne, zaniedbane, nudne. Jak się jednak okazuje większość tego rodzaju opinii to po prostu stereotypy krążące o miastach (np. Radom czy Wąchock) albo po prostu pojedyncze, wyjątkowe złe doświadczenia turystów, które potem się już nie powtórzyły. Jednym z takich miast jest Konin. Zasługuje na największe uznanie, dużą ilość turystów, dobre inwestycje, dobrych gospodarzy. Zatem warto jest zdecydować się na tutejsze noclegi, które umożliwia dobrze dobrana baza noclegowa [więcej na ]. Mimo iż nie należy do największych i najbardziej zaludnionych ma ambicję być perełką wśród średniej wielkości miast.

Położone jest nad Wartą [informacje na https://pl.wikipedia.org/wiki/Warta], rzeką która tak jak żadna inna pięknie maluje krajobrazy i najbliższe okolice. Nie inaczej jest w Koninie właśnie. Miasto posiada fenomenalną historię, piękne zabudowania, miłych ludzi i co najważniejsze: jest dobrze skomunikowane z resztą Polski. Leży przy autostradzie A2 i drodze krajowej numer 25. Posiada również bardzo bogatą ofertę bazy noclegowej, między innymi na malowniczej, pięknej starówce, która śmiało mogłaby być zabytkiem pod ochroną Unesco. Miasto jest jednak bardzo niedoceniane w kraju. Wracając jednak do starówki, jest ona jedną z najbardziej urokliwych w Europie. Położona jest na miejscu średniowiecznego Konina, na lewym brzegu Warty. Wśród tych wszystkich doskonale zachowanych kamieniczek sakralnych, cudownych budynków i urokliwych deptaków można się zagubić. Jest wśród nich tyle bocznych uliczek, tyle zakrętów, że łatwo się zapodziać. Ale to będzie niesamowita uczta do oczu i duszy. Nie ma chyba drugiej takiej starówki w dorzeczu Warty. To jeden z obowiązkowych punktów podczas wizyty w mieście. A po spacerze, który wyciągnie z nas okropny głód można i warto usiąść w jednej z restauracji położonych nad Wartą przy starówce. Jednocześnie rozkoszując się cudownymi widokami na Konin i Wartę, a także jedząc coś ugotowanego przez jednych z najlepszych kucharzy w tym kraju.

Podsumowując to miasto, które zasługuje na największe uznanie, dużą ilość turystów, dobre inwestycje, dobrych gospodarzy. Bo mimo, iż nie należy do największych i najbardziej zaludnionych ma ambicję być perełką wśród średniej wielkości miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>