Ciekawe miejsca w Świdnicy – Śląsk

Standard

Położona na Przedgórzu Sudeckim Świdnica jest fascynującym miejscem, które zaskoczy nas niejednokrotnie. Miasto jest zlokalizowane w województwie dolnośląskim, nad rzeką Bystrzycą. Wakacje w tym mieście z pewnością na długo zapadną nam w pamięci. Świdnica to doskonała propozycja na spędzenie czasu letniego. Znajdziemy tutaj wiele zabytków, ośrodków kulturalnych oraz innych, ciekawych miejsc. Świdnica posiada także wiele zielonych terenów oraz hale sportowe, które przypadną do gustu entuzjastom aktywnego wypoczynku. W mieście znajdziemy atrakcje i rozrywki dla wszystkich.

Park Centralny jest jednym ze świetnie zagospodarowanych terenów zielonych. Miasto jest bogate w parki, skwery oraz klomby. Przez Park Centralny przepływa potok Witoszówka. Posiada on także dwa urocze zbiorniki wodne, halę sportową, mostek oraz pomnik kowala Wielanda. Graby pospolite, lipy drobnolistne, topole włoskie oraz cisy – tak naprawdę najbardziej zachwycającym elementem jest piękny drzewostan.

Katedra św. Wacława i Stanisława jest jednym z najważniejszych zabytkowych obiektów Świdnicy. Świątynia powstała w XIV wieku. Już z daleka możemy podziwiać jej wieżę, która składa się z pięciu kondygnacji. Fasada posiada wiele cennych detali. Budowla jest ogromna, co z pewnością poczujemy wchodząc do jej wnętrza. Okazały kościół posiada piękne, gwiaździste sklepienie, wznoszące się na okrągłych filarach. Nawa główna ma aż 71 metrów długości. Bazylika posiada także 6 kaplic. Uwagę zwracają z pewnością okazałe witraże. Piękne organy zdobi „Orkiestra Niebiańska”. W środku znajdziemy także Pietę z 1420 roku oraz pochodzący z czasów średniowiecza poliptyk ze sceną Zaśnięcia Matki Bożej. Koniecznie odwiedźmy tę katedrę. Kościół jest zachwycający w każdym calu.

Świdnica jest także ważnym ośrodkiem przemysłowym. Znajdziemy tutaj wiele zabytków związanych z tą dziedziną. Warto zobaczyć między innymi: młyn zbożowy, dawny spichlerz oraz wieżę ciśnień. W mieście znajdziemy także młyny wodne, zabytkowe dworce, mosty i wiadukty kolejowe, piękne kamienice oraz baszty i mury obronne.

Jakie noclegi oddaje do dyspozycji swoich gości Świdnica? Znajdziemy tutaj hotele, pensjonaty oraz pokoje gościnne (). W okolicy funkcjonują również pola namiotowe oraz kwatery prywatne. Do wyboru mamy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym lub zajeździe. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać jedno z miejsc z rozbudowanym zapleczem sportowo- rekreacyjnym. Baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>